TCL Ocarina vidaus blokas

Naudinga informacija

Oro kondicionieriai

 

Oro kondicionierius yra įrenginys skirtas gyvenamų patalpų taip pat ofisų, bei didelių pramoninių patalpų vėsinimui.

 

Truputis istorijos.

Pirmasis oro kondicionierius yra išrastas JAV 1902 metais. Jį sukūrė  Willis Havilandas Carrieris. Nuo to laiko technika yra ištobulinta ir kas metus vis tobulėja. Šiais laikais niekam nenuostabu kad oro kondicionierių gali valdyti iš bet kurio pasaulio krašto per WiFi priedėlį, kuris jau dažname modelyje yra nemokamas.

Dabar pasaulyje pagrindiniai technikos inovatoriai ir tobulintojai yra Japonijos įmonė Daikin, kuri turi savo gamyklas Europoje (Belgija, Čekija, Turkija).Oro kondicionieriai yra skirstomi į buitinės klasės ir LCAC (Light Comercial Air Conditionier) kitaip vadinami pusiau pramoniniai.

 

Kaip veika?

Kompresoriaus , kuris naudoja elektros energiją, pagalba yra suspaudžiamos šaldymo agento dujos, kurios vėliau yra atvėsinamos kondensatoriaus pagalba ir virsta į skystį per droseliavimo vožtūvą arba kapiliarą yra paduodamos į vidinę oro kondicionieriaus dalį kur garuoja ir to pasėkoje turime žemą kondicionieriaus vidinės dalies (garintuvo) temperatūrą. Ventiliatoriaus pagalba ta temperatūra yra paduodama į mūsų vėsinamas patalpas. 

Šilumos siurblys oras- oras

Šilumos siurblys Oras-Oras šildo ir vėsina patalpų orą.

Veikia kaip ir kondicionierius tik turėdamas išoriniame įrenginyje ketureigį vožtuvą sugebą persijungti iš šildymo į šaldymą ir atvirkščiai.

Šildymo metu vidiniame įrenginyje dujinė šaltnešio frakcija yra kondensuojama į skystį. Tokiu būdų iš šaltnešio (freono) išsiskirianti šiluma sušildo šilumokaitį ir oras cirkuliuodamas per šilumokaitį įkaista, ventiliatoriaus pagalba, yra perduodamas į patalą.

Oro kondicionierius negali būti naudojamas kaip oras-oras šilumos siurblys, kadangi jis yra sukonstruotas vėsinimui ir esant šaltesniam lauko aplinkos orui paprasčiausiai nebešildys, o gal net ir save susinaikins. Oras-oras šilumos siurbliai yra sukonstruoti taip kad veiktų esant -25C lauko temperatūrai turi daug didesnius išorinės dalies šilumokaičius, papildomas angas vandens nuvarvėjimui iš išorinio bloko, kad nesikauptų ledas, taip pat ir šildymo elementus kurie neduoda kauptis ledui išorinėje oras-oras šilumos siurblio dalyje. Kaip ir oro kondicionierių gamyboje bei tobulinime lyderis yra tas pats Japonijos kompanija Daikin. Jie pirmieji sukonstravo laisvai kabantį išorinės dalies šilumokaitį, paprasčiausiai išpjaudami skardą po šilumokaičiu, kad vanduo laisvai išbėgtų nesudarydamas ledo išorinėje šilumos siurblio dalyje. Kas leido atsisakyti papildomo dugno šildymo elemento. Šilumos siurblių oras-oras tipai yra sieniniai 2,5 kW iki 7,4 kW ir sieniniai bevėjai TCL, Midea, ir Nordic 2,5kW ir 3,5 kW .

Informacija

Kontaktai

Rekvizitai

Priimame skambučius nuo 8 iki 20 valandos darbo dienomis. Susisiekite su mumis ir mes Jums atsakysime per 24 valandas.
Spausdami mygtuką, Jūs sutinkate su privatumo politika.